Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ali Amiri: Miluji ruční práce

9. 7. 2007

Ali Amiri: Miluji ruční práce

14.12. 2005

Finalista druhého kola soutěže Česko hledá SuperStar Ali Amiri (25) vydal své první album Ali Amiri - A piece of my heart.

CD je etnickou směsicí, ve které se můžeme zaposlouchat do anglických, arabských, perských a českých písní. Jednou z českých písní je i Aliho duet s Monikou Absolonovou.

S Monikou byl Ali v poslední době hodně spojován. V médiích se spekulovalo, že jejich vztah je více než přátelský. Ali v rozhovoru pro Super.cz uvedl všechny nejasnosti o něm a Monice na pravou míru: "Monika je moc krásná žena a určitě se mi líbí, ale spojuje nás jen společná práce, nic jiného," vysvětlil. Navíc se nám svěřil, že v součastnosti ani vážný vztah neplánuje. Jeho vztahy většinou nevydrží velký zájem médií a nátlak ze všech stran. "Nesnažím se teď lásku za každou cenu hledat. Nechám to na osudu a budu jenom šťastný až mi do cesty postaví nějakou zajímavou dívku," dodal.

Ali Amiri se před časem přestěhoval z Plzně do Prahy, kde si pořídil vlastní byt a chystá se tu dostudovat lékařskou fakultu. Studium by měl dokončit v červenci, ale zbývá mu ještě zvládnout pět státnic, proto učení věnuje všechen volný čas. "Když mám volno, šprtám se třeba i třináct hodin, když ne, snažím se k učení využít třeba dlouhou cestu na koncert." Po studiu by se chtěl zaměřit na chirurgii, nejvíce by se mu líbila plastická. "Já miluji tu jemnou ruční práci. Beru to tak, že bych nejen pomáhal lidem s jejich problémy, ale také je to pro mě určitý druh umění," vysvětluje Ali.

Za rodinou do Kuvajtu se zpěvák dostane jednou za rok. Na další návštěvu se chystá už v lednu, se svými rodiči má velmi krásný vztah. "Rodiče se vždy snažili hodně pracovat, aby jsme se já i moji tři sourozenci měli dobře, vypadali krásně a studovali vyhlášené školy. My se zase o rodiče postaráme až zestárnou a budou nás potřebovat." Ali pochází ze zámožné perské rodiny. Jeho starší bratr vystudoval technickou fakultu v Liberci, oženil se a pracuje v Kuvajtu, mladší sestry tam studují na univerzitě a gymnáziu.

Na únor plánuje Ali turné, kterého by se měl jako exkluzivní host zúčastnit i zpěvák Arasch. Chystá se také natočit svůj první klip, ještě ale neví, na kterou ze svých písní.

Přezdívka perský princ, kterou si vysloužil svým exotickým a aristokratickým vzhledem se mu moc líbí. "Nikdy jsem žádnou přezdívku neměl, ve škole jsem byl většinou vůdce a nikdo se mě přejmenovat neodvážil," směje se.

S popularitou se Ali Amiri vyrovnal velmi rychle. Zájem lidí ho velmi těší a neustálé zástupy fanynek kolem něj jsou mu příjemné. S negativními reakcemi na svou osobu se už setkal, ale nijak se jimi nezabývá. "Snažím se působit na své okolí pozitivně a věřím, že se mi to časem vše vrátí," podělil se s námi o svou životní filozofii.