Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když se dozvěděl, že probíhá soutěž ,,Česko hledá SuperStar 2“, tak se sám přihlásil. Sice dva dny před uzávěrkou přihlášek, ale šel do toho. Do této soutěže měl možnost se přihlásit i v Kuvajtu, ale jelikož říká, že patří do České Republiky, tak chtěl zkusit štěstí tady. Zúčastnil se konkurzu, který probíhal v Praze 11.-15.listopadu 2004. Byl jeden ze 5062 soutěžících, kteří chtěli ukázat co umí. Všichni samozřejmě toužili se dostat hodně daleko. Celkem se pokoušelo o výhru 8357 lidí, ale po výběru ze všech konkurzů, co se konali v Praze, Brně a Ostravě postopilo pouze 135 mladých lidí. Úkol pro těchto 135 soutěžících byl,  se naučit přes noc jednu z přidělených písní a druhý den jí předvést porotě. Po prvním dnu – prvním kole – vybrala porota 70 nejlepších. To samé se opakovalo druhý den a soutěž opustila další dvacítka. Ali s číslem 3241 samozřejmě postopil. Všech 50 soutěžících bylo rozděleno do skupinek po deseti. Každý nedělní večer se v televizi předvedla jedna skupinka. Diváci mohli svým favoritům posílat hlasy a tím je dostávat mezi ty nejlepší. Vždycky byli vybráni 2 soutěžící. Když bylo vybráno 10 nejlepších, dostali někteří soutěžící, kteří nepostoupili, ještě jednu šanci.V třetí desítce se objevil náš ALI! Zazpíval skladbu od Bryana Adamse, Please Forgive Me, s kterou musel zaručeně postoupit. Divákům se to tak zalíbilo, že dostal rekordní počet hlasů, a to 48,3 %. Na svůj postup říká:,,Měl jsem uvnitř takový pocit, že postoupím, ale že dostanu tolik hlasů jsem opravdu nečekal.“

Celkem 12 soutěžících bojovalo o první místo. Byli to: Vlasta Horváth, Michal Hudček, Michaela Nosková, Gabriela Al Dhábba, Ali Amiri, Monika Šramlová, Klára Zaňková, Petr Bende, Janika Kolářová, Filip Jankovič a dva, kteří postoupili na druhou šanci byli Michael Foret a Kristýna Peterková.

Aliho cesta v SuperStar

První kolo v televizi probíhalo 10.dubna. Každý ze soutěžících si měl vybrat písničku z repertoáru svého idola. Ali si zvolil song Maybe od Enrique Iglesiase. Zazpíval ho tak jak má být, prostě skvěle. Tento večer dostali nejméně hlasů Janika a Monika, proto se do dalšího kola už nedostali.

O týden později vybírali soutěžící písně 70.let. Ali vsadil na písničku It´s Heartache od Bonnie Tyler. Porota ho ohodnotila tak napůl, asi kvůli tomu, že zpíval vybranou píseň podle svého. Porotce Eduard Klezla to charakterizoval:,,Ali styl, Ali proud“. Další vyřazenou dívkou se stala Kristýna Peterková.

V dalším soutěžním kole se soutěžící museli poprat s folkem a country. Alimu nestačilo, že je pro něj český folk a county téměř cizí, a tak si vybral česky zpívanou píseň Podvod od Honzy Nedvěda. Čekalo se, že to dopadne špatně, ale jak pro porotu, tak pro diváky se Ali s písní popral velmi dobře a postoupil opět dál. Tentokrát vyřadili diváci Michaelu Noskovou.

 

Čas letěl a přišla řada na další kolo věnováno písním o lásce. Náš Ali si zvolil song Love Is in the Air od Johna Paula Younga. Při písni začal roztomile tancovat, což ho poslalo do dalšího kola. Tentokrát nepostoupil šoumen Filip Jankovič.

V soutěži SuperStar přišla řada na swing. Ali zazpíval píseň Unforgettable od zpěváka Nata Kinga Cola. Porotě se Aliho výkon moc nezdál, ale přesto zase postoupil. Dalším vypadlíkem se stala Klára Zaňková.

Jako další se zpívaly písničky z pražského divadla Semafor. Ali měl tentokrát snad nejtěžší úlohu, protože tyhle písničky vůbec neznal, ale nakonec se s písničkou Píseň pro kočku popral. I když to porotu vůbec nezaujalo, tak Ali překvapivě postoupil dál. Vyzřazeným se stal Michael Foret.

Nastal čas pro páte soutěžní kolo zasvěcené rocku. První Aliho song Don´t Cry se mu velmi povedl. Osudnou písní pro Aliho se stala Husákovy děti od Chinaski. Ali se snažil jen jak to šlo nejvíce, ale do dalšího kola se mu zavřeli dveře. Až do poslední chvíle než moderátoři vyhlásili výsledky hlasovní se Ali usmíval. I přesto když se dozvěděl, že tím, kdo vypadl je ON, byl šťastý, že se dostal tak daleko, což vůbec nečekal. Na závěr galantně poděkoval všem, kteří s ním pracovali od první chvíle v soutěži. Jmenoval publikum, režiséra, kameramany, kamarády ze SuperStar, ,,holky vzadu“. Myslel tím vizážistky a kostymérky. Samozřejmě poděkoval také divákům, že ho tam drželi tolik týdnů a posílali mu tolik hlasů. A na úplný konec dodal: A teď budu zpívat jen to, co já miluju a co vy milujete !!! Jen málo dívčích očí, jak v hledišti, tak u televizních obrazovek zůstalo bez slzy. Pláči se nevyhnula ani jediná dívka, která zůstala v soutěži - Gába Al Dhábba.

V dalších soutěžních kolech jsme se bohužel museli bez Aliho obejít. Vítězem soutěže SuperStar se stal Vlastimil Horváth. Právě s Vlastou si Ali nejvíce v soutěž rozuměl a i ho typoval na vítěze. Prý proto, že je Vlasta tichý člověk. Já osobně proti Vlastovi nic nemám, ale Ali je lepší.

Až do té doby než se Ali dostal do finále SuperStar, jeho rodiče o tom nic nevěděli. Když jim Ali volal, že se dostal do finále, nemohli mu to uvěřit, ale přesvědčili se na internetu. Přivezl rodině své první cédéčko a fotky. Aliho maminka brečela dojetím. Tatínek se těší na videoklip, prý by rád viděl Aliho při zpěvu.