Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsem nezkrocený hřebec

9. 7. 2007
 Jsem nezkrocený hřebec

Ali Amiri působí na lidi různě. Ženy ho zpravidla milují a říkají mu perský princ. Muži ho moc v lásce nemají a když mu nemůžou přijít na jméno, titulují ho zpívající doktor.

Dovedeš si představit, že by si operoval?
Já už sem operoval a je to hrozně vzrušující.

Ale také dost nevděčné. Může se stát, že ti lidé umřou na sále.
To je pravda, ale taky se dá zachránit hodně životů. Ti, kteří umřou, by mohli umřít, kdyby tu operaci nepodstoupili.

Jak tvoje sláva ovlivnila vztah s pacienty? Pomohla ti, anebo lidé nevěří tvým odborným schopnostem?
V době SuperStar jsem ještě neměl přímý kontakt s pacienty, takže s tím nemám osobní zkušenost. Ale myslím si, že to může být naopak. Tím, že mě znají, ke mně mohou mít osobní vztah a možná mně budou i víc věřit.

Co největšího ti dal úspěch v SuperStar?
Vždycky jsem měl sen udělat cédéčko. Ale chtěl jsem začít s neznámou kapelou, neznámými kytaristy a neznámým producentem. Chtěl jsem zpívat, dělat koncerty a postupně se někam dostat. Teď jsem CD vydal s profesionály, s nejlepším producentem, v nejlepším studiu. Mám kvůli té desce celý den rozhovory a všichni na ní už čekají. Ta soutěž mi splnila můj sen.

Musel si při vytváření desky dělat nějaké ústupky?
Vůbec ne. Když jsem přijel do studia, řekli, že mi budou ve všem pomáhat. A opravdu pomáhali. To znamená, že když měli správný názor, tak jsem to vzal a když jsem si myslel, že mám pravdu já, dělali to podle mého.

Máš na albu i dvě české písně. Bylo těžké zpívat v češtině?
Bylo. Ty písně jsou moje originály, takže už to nebylo jenom o tom někoho kopírovat. Byl jsem autor a mohl jsem to udělat, jak jsem chtěl. Ve studiu mě jen upozornili, kdy je špatně přízvuk a jak to udělat lépe.

Jak prožívají tvojí kariéru rodiče? Už si jim poslal svoje CD?
Zatím neposlal. Až bude originál, tak jim ho pošlu. Odjakživa mě sice slyšeli zpívat s kytarou, ale určitě budou překvapení, že deska vypadá tak profesionálně.

A neřeknou ti třeba, že by ses měl radši věnovat medicíně?
Rodiče mi vždycky říkali: "Nezapomeň, že tvůj největší sen je být doktorem. Tak se toho drž, aby si na to nezapomněl."

Proč stále nemáš přítelkyni? A chtěl by si ji vlastně mít?
Určitě chtěl. Jsem sám už tři roky a vždycky jsem měl kolem sebe dost holek. Teď, když jsem slavný, tak musím být hrozně opatrný, aby mi někdo nezlomil srdce. Zatím jsem nepotkal žádnou, která by zato stála. Jsem volný jako hřebec. Když přivedou k divokému koni jezdce a posadí ho do sedla, tak ten kůň skáče. Když se jezdec pořád drží, tak se kůň uklidní a jezdec ho pak vlastní.

 Takže se na tobě ještě žádná holka neudržela?
Jsem takový, protože jsem dlouho divoký. Musím teď najít nějakého jezdce, který si mě osedlá. Já budu pár měsíců skákat, on se bude držet, zasáhne mé srdce a já se usadím.